Najczęstsze
pytania i
odpowiedzi

Zobacz więcej

Najczęstsze pytania i odpowiedzi

  • Kto może skorzystać z oferty Athlonstock?
   Wszyscy klienci biznesowi, czyli prowadzący działalność gospodarczą w dowolnej formie organizacyjnej.
  • Czy ofertowane przez Athlonstock samochody są nowe?
   TAK. Wszystkie ofertowane przez nas samochody są fabrycznie nowe i pochodza z krajowej sieci dealerskiej.
  • Z kim jako klient będę zawierał umowę leasingu?
   Stroną umowy leasingu/wynajmu jest zawsze partner finansujący, renomowana krajowa instytucja finansowa.
  • Czy zamawiane pojazdy są dostępne od ręki czy są do produkcji?
   W głównej mierze Athlonstock oferuje samochody do produkcji, dodatkowo w naszej ofercie znajdują się pojazdy stokowe czyli dostępne od ręki. O szczegóły możesz dopytać naszego specjalistę ds. sprzedaży.
  • Czy mogę odliczyć VAT od raty leasingowej?
   TAK, możliwe jest odliczenie 50% podatku VAT od raty leasingowej. Przykładowo, jeżeli rata leasingowa wynosi 1 000 zł netto, to możliwe jest odliczenie 115 zł podatku VAT.
  • Jakie są korzyści wynajmu długoterminowego dla firmy?
   Najistotniejsze korzyści w porównaniu do zakupu auta oraz do tradycyjnego leasingu bankowego są następujące:
   Niższa rata
   Tarcza podatkowa – wszystkie koszty wynikające z leasingu i serwisu samochodu stanowią koszty uzyskania przychodu dla firmy, a więc obniżają podstawę do opodatkowania
   Stałe koszty – rata miesięczna uwzględnia także koszt ubezpieczenia, assistance i serwisu, dzięki czemu firma nie ponosi ryzyka niespodziewanych wydatków. Znając miesięczne koszty, dużo łatwiej jest zarządzać pozostałymi wydatkami w firmie
   Oszczędność czasu – całością spraw związanych z obsługą samochodu zajmuje się firma leasingowa, dzięki czemu Klient może skupić się na prowadzeniu własnego biznesu
   Optymalizacja w raportowaniu finansowym – w odróżnieniu od kredytu, wynajem nie obciąża bilansu firmy i nie zmniejsza jego zdolności kredytowej. Jeżeli zaistnieje konieczność zaciągnięcia kredytu inwestycyjnego lub operacyjengo szanse na jego uzyskanie będą istotnie wyższe ze względu na wyżej ocenianą zdolność kredytową.
   Bezpieczeństwo i wizerunek – ciągłe korzystanie z nowego i bezpiecznego samochdu wymienianego co 2-3 lata.
  • Czy mogę wykupić wynajmowany pojazd po zakończonym kontrakcie?
   TAK, aby poznać cenę wykupu skontaktuj się z naszym specjalistą.
  • Co to jest wynajem długoterminowy i jakie są podstawowe różnice w stosunku do leasingu bankowego?
   Wynajem długoterminowy to połączenie:
   • Leasingu finansowego ze zoptymalizowaną, niższą ratą,
   • Usługi serwisu,
   • Ubezpieczenia,
   • Opcjonalnych usług dodatkowych.
   Prezentowana na naszej stronie stała rata miesięczna obejmuje wszystkie zamówione usługi, tj. jest ona automatycznie przeliczana w zależności od Państwa wyboru (dobrania lub rezygnacji z serwisu opon, dobrania lub rezygnacji z ubezpieczniea a także w zależności od wybranego deklarowanego rocznego przebiegu oraz długości kontraktu).

   W wynajmie długoterminowym rata jest niższa w porównaniu z tradycyjnym leasingiem bankowym, ponieważ w wynajmie Klient nie spłaca w ratach całej wartości samochodu - tak jak ma to miejsce w przypadku leasingu bankowego lub kredytu - a finansuje jedynie utratę wartości samochodu, tj. różnicę między ceną zakupu, a szacowaną wartością rynkową (odkupu) auta na koniec umowy. Szacowana utrata wartości jest relatywnie niewielka ze względu na czas trwania wynajmu długoterminowego (standardowo 2 lub 3 lata), po takim czasie wynajęte auto często objęte jest jeszcze gwarancją producenta, co istotnie podnosi jego rynkową cenę, zmniejszając jednocześnie utratę wartości. Dodatkowo utrata wartość zmniejszana jest dzięki wysokim rabatom uzyskiwanym przez firmę leasingową kupującą auta w dużych ilościach.
  • Czy wartość raty leasingowej mogę zaliczyć do kosztów uzyksania przychodu na potrzeby podatku CIT?
   TAK, jako koszty uzyskania przychodu uznaje się całą ratę leasingową netto. Dodatkowo jako koszt uzyksania przychodu rozpoznaje się pozostałe 50% podatku VAT od raty, która nie podlega odliczeniu w deklaracji VAT. Dla przykładu, jeżeli rata leasingowa wynosi 1000 zł netto to koszt uzyskania przychodu wyniesie 1115 zł co jest sumą raty netto 1000 zł oraz połowy podatku VAT od raty 115 zł.